poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna „Geo-Planeta”Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna „Geo-Planeta”

W dniu 24 listopada  czternaścioro  uczniów z klas I, II i III technikum przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej „Geo-Planeta”. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.

Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody, miejsca i znaczenia Polski w świecie.

Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań  z zakresu znajomości geografii Polski i świata oraz jednego zadania otwartego. Dziesięć pytań testowych było związanych z wykorzystaniem mapy  topograficznej.

W konkursie  prac indywidualnych ma na temat: „Rzeki i jeziora Polski” wziął  udział Wojtek Perkiewicz  uczeń klasy III.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!


Skip to content