poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

NIK pozytywnie o „Staszicu”NIK pozytywnie o „Staszicu”

Kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica trwała od 15 października do 28 listopada 2015 roku. Obejmowała lata pracy naszej szkoły 2012-2015.

Nasz „Staszic” (i jeszcze jedna ze szkół województwa łódzkiego) – został „wylosowany” do przeprowadzenia kontroli.

Najwyższa Izba Kontroli oceniła POZYTYWNIE działalność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica – w kontrolowanym okresie.

Cieszymy się z wyniku tej nader szczegółowej kontroli. Pochłonęła ona wiele czasu i wymagała dużej  dyspozycyjności od pracowników  szkoły. Taka ocena szkoły jest dla nas bardzo budująca.

Kończąc „Staszica”, uczniowie mają w ręku konkretny zawód, poparty praktyką zawodową, egzamin zawodowy a także maturę, która otwiera drzwi do dalszej nauki w szkołach wyższych.

Kierunki oferowane w naszych technikach są bardzo różne. Wiele z nich ma profil techniczny, np. mechaniczny, mechatroniczny, elektryczny i budowlany. Jak w całym kraju tak i u nas funkcjonują technika przygotowujące do pracy w branży usług: hotelarskich, logistycznych, informatycznych,  ekonomicznych i handlowych. Technikum wybierają osoby, które chcą mieć zawód już po szkole średniej, lecz nie chcą sobie zamykać możliwości studiowania. Takie rozwiązanie jest też bardzo korzystne dla uczniów, którzy są zdecydowani na zdobywanie wykształcenia w konkretnym kierunku na wszystkich etapach edukacji po ukończeniu gimnazjum. Nie od dziś bowiem wiadomo, że np. na studiach inżynierskich związanych z elektryką łatwiej będzie miała osoba, która ukończyła technikum elektryczne.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością naszej szkoły na:  www.zsp.wieruszow.pl

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Właścicieli, Pracowników firm i zakładów pracy, które współpracują z nami w  kształceniu zawodowym uczniów. Bez Państwa udziału w tym procesie – nie byłoby możliwe istnienie naszej szkoły.

Wszystkim Sympatykom „Staszica” życzymy zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

zso-zsp


Skip to content