poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Narodowe Czytanie – „Lalka”Narodowe Czytanie – „Lalka”

W dniu 5 września 2015 roku odbyła się 4. już edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, ogłoszonej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu w wielu miastach Polski rozbrzmiewały fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa.

Wspólnego i głośnego czytania nie zabrakło również na wieruszowskim rynku. O godzinie 12:00 bibliotekarze, przedstawiciele różnych instytucji, uczniowie, przebrani w stroje z epoki pozytywizmu przenieśli mieszkańców naszego miasta w świat lektury.

Z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie w tegorocznej akcji czytania uczestniczyli: dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem oraz nauczyciele: Danuta Urbaś, Jadwiga Kołodziej, Halina Paluch.

Tegoroczną edycję Narodowego Czytania śmiało można uznać za udaną! Cieszy świadomość, iż nawet pomimo zabiegania i chronicznego braku czasu, na który cierpi większość z nas wciąż znajdują się ludzie gotowi zatrzymać na moment bieg życia i przysiąść nad lekturą.

Organizatorzy akcji: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, Miejsko-Gminna Biblioteka im. W. S. Reymonta w Wieruszowie, Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu – Filia w Wieruszowie oraz biblioteki szkolne z terenu Wieruszowa.

Foto: Danuta Urbaś.


Skip to content