poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Młodzież pamięta o zapomnianych grobach nauczycieliMłodzież pamięta o zapomnianych grobach nauczycieli

27 października br. uczniowie klasy I S Szkoły Branżowej I Stopnia –  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Wieruszowa, a w tym również uczestnicy Hufca 5-20 wraz z katechetą- panem Piotrem Wyżnikiewiczem i wychowawcami z Hufca Pracy, udali się na cmentarz parafii Św. Ducha w Wieruszowie. Celem naszej misji było uporządkowanie zapomnianych grobów nauczycieli z naszej szkoły.

Młodzież zgromadziła potrzebny sprzęt i udaliśmy się na cmentarz. Uczniowie grabili liście,  czyścili pomniki, a na koniec zapalali znicze i zmówili modlitwę. Pogoda w tym dniu sprzyjała wyjściu na cmentarz i wykonaniu tak bardzo potrzebnych  przed świętem zmarłych prac.

Warto zwrócić uwagę, że wiele grobów na cmentarzach jest opuszczonych i zaniedbanych. Widząc naszą młodzież, trzeba się cieszyć z tego, że rośnie pokolenie ludzi nowych, którzy nie tylko chcą dbać o groby rodzinne, ale często sprzątają również te groby, które są zapomniane. Dzięki tej akcji uczymy się szacunku do tradycji, oddajemy cześć zmarłym, ale też takie momenty skłaniają nas do refleksji i zadumy.


Skip to content