poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Lubimy cudze dzieci uczyćLubimy cudze dzieci uczyć

14 października 2015 roku społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie świętowała Dzień Edukacji Narodowej.

Tradycyjnie chwilą ciszy upamiętniono zmarłych nauczycieli, zapalono znicze i złożono wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą nauczycieli powiatu wieruszowskiego, zamordowanych podczas II wojny światowej oraz nauczycieli tajnego nauczania. Tablica jest wyrazem szacunku i uznania władz samorządowych i środowiska nauczycieli – dla ludzi, którzy z narażeniem życia krzewili oświatę i miłość do Ojczyzny.

Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci. Życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz członek zarządu   Jerzy Ajtner. Głos zabrał były dyrektor szkoły Tadeusz Falszewski. Obecni byli również: przewodnicząca Rady Rodziców Monika Józefowska i starszy Cechu Rzemiosł Różnych Adam Musiała. Starosta wieruszowski wyróżnił nagrodą za pracę dyrektor szkoły Małgorzatę Nikodem i pedagoga szkolnego Danutę Urbaś.
Przez dyrektor szkoły Małgorzatę Nikodem wyróżnieni zostali następujący nauczyciele:
Julita Bossa-Piluch, Katarzyna Joniak, Katarzyna Klimas, Jadwiga Kołodziej, Małgorzata Karkoszka, Alina Kijak, Barbara Howis, Wioleta Żywioł, Wiesława Ochota, Dorota Wolniak, Danuta Przybylska, Małgorzata Walacik, Sławomir Stojecki, Rafał Kowalczyk.

Wszystkich zebranych w pogodny, świąteczny nastrój wprowadziła grupa szkolnych artystów, prezentujących przedstawienie: „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się na świecie nauczyciel?…”
Dziękujemy za wyjaśnienie nam tej kwestii.
Narracja: Patryk Zgadzaj i Karolina Okoń, w roli Boga –Mateusz Fingas, w roli Ewy: Monika Górecka, w rolach Adama i Diabła: Daniel Okoń, w roli Kaina i Abla (oraz efekty specjalne): Jakub Trafarski i Łukasz Konat, nauczyciel: Klaudia Kowalińska, dziennikarz: Patryk Wróbel, uczniowie: Sylwia Puswalska, Małgorzata Porańska i Natalia Jaśniak, tabliczki nosząca: Julia Pietrzak, muzycznie upiększył: Wojciech Bezen.
Reżyseria: polonistki – Renata Piaskowska-Łyjak i Arleta Jach.

Gospodarzami uroczystości byli: Karolina Okoń i Patryk Zgadzaj.

Kwiaty przed pamiątkową tablicą złożyli: Małgorzata Porańska, Bartosz Górka i nauczyciel Norbert Junke.

Drużyna wspomagająca: Natalia Dyszlewska, Patrycja Duchnik, Paulina Gaj, Marcin Sularz, Natalia Jaśniak, Aleksandra Kopacka, Karina Jaroch.

O wzmocnienie słyszalności zadbali: Michał Knieć i Marek Błażejewski (pod opieką nauczyciela Jarosława Urbaniaka).

Nauczyciele, emeryci, pracownicy administracji i obsługi dziękują uczniom za wspaniałe kosze kwiatów.

Drodzy Uczniowie – bez Was nie przeżylibyśmy tak miło i sympatycznie tego Dnia! Raz jeszcze serdecznie dziękujemy.


Skip to content