poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konkurs Wiedzy o Samorządzie TerytorialnymKonkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

27 maja 2016 roku – to Dzień Samorządu Terytorialnego. Dzień ten został uchwalony przez Sejm RP w 2000 roku jako upamiętnienie pierwszych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku. Z tego też powodu zorganizowano ósmego czerwca konkurs tematyczny oraz spotkanie z sekretarzem powiatu wieruszowskiego panem Stefanem Pietrasem. Zaproszony gość przybliżył młodzieży historię samorządności w Polsce, opowiadał o zadaniach gmin i powiatu a także przekonywał, że każdy ma wpływ na to jak działa i wygląda nasza najbliższa „mała ojczyzna”. Podkreślił, że warto uczestniczyć w wyborach, bo wszyscy jesteśmy członkami naszego samorządu terytorialnego: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Na zakończenie spotkania wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody w Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

I miejsce zajął  uczeń klasy II Ttb Mariusz Sokołowski.

II miejsce w konkursie zdobyli ex aequo uczniowie klasy II Technikum Elektrycznego: Patryk Zgadzaj i Grzegorz Głowacz.

Laureatom konkursu gratulujemy a panu sekretarzowi Stefanowi Pietrasowi serdecznie dziękujemy za przygotowanie prelekcji.

Organizatorzy spotkania i konkursu: Barbara Howis i Krzysztof Gałęza.


Skip to content