poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konkurs „Tradycje Bożonarodzeniowe”Konkurs „Tradycje Bożonarodzeniowe”

Boże Narodzenie to czas magiczny, pełen ciepła, radości i tradycji. Każde państwo celebruje święta na swój unikalny sposób, wprowadzając do domów specjalne zwyczaje i obrzędy.

W dniu 20.12.2023 odbył się w naszej szkole konkurs „Tradycje Bożonarodzeniowe”. Przygotowane przez uczestników w języku angielskim i niemieckim prezentacje ukazały nam różnorodność i piękno tradycji bożonarodzeniowych zarówno w Niemczech, jak i Wielkiej Brytanii. Opisy zwyczajów, przekazywane przez uczestników w kreatywny sposób, przeniosły nas w magiczny czas świąt.

Zwycięzcy:

Pierwsze miejsce: Tymoteusz Wojciechowski kl. 3Ti

Drugie miejsce: Wiktoria Tecław kl. 2Te2

Trzecie miejsce: Adam Matuszek kl. 3Ti

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu, dzieląc się swoją pasją do świąt oraz języków obcych. Szczególne podziękowania należą się również dla absolwentów naszej szkoły: Oskara Wróbla oraz Krystiana Kani, którzy odwiedzili nas podczas konkursu. Nasi mechatronicy pomogli wręczyć nagrody oraz zachęcili uczestników do dalszego rozwijania talentów językowych. Rozmowa z absolwentami pokazała nam jak bardzo ważna jest znajomość języków obcych. Absolwenci opowiedzieli uczestnikom konkursu o swoich osiągnięciach, nie tylko w kraju ale także za granicą.

Organizatorzy:
M. Gwiazdowska
K. Podolak
K. Jano


Skip to content