poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konkurs „Handlowiec 2019 roku” oraz Próbny Egzamin Zawodowy kwalifikacja AU.20Konkurs „Handlowiec 2019 roku” oraz Próbny Egzamin  Zawodowy kwalifikacja AU.20

W dniu 30 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego konkursu „Handlowiec 2019 roku”. Konkurs organizowany jest we współpracy w Ochotniczym Hufcem Pracy w Wieruszowie. Z pytaniami konkursowymi zmierzyli się uczniowie klasy 2 i 3 Technikum handlowego oraz uczniowie ze szkoły branżowej I stopnia  z klas 2d i 3d. Do drugiego etapu przeszło 6 osób z największą liczbą punktów. Wśród uczniów z technikum: Żaneta Mora, Sandra Staroń i Dominik Prymas, natomiast w trójce najlepszych sprzedawców znaleźli się: Sandra Rosiak, Dominik Suchy oraz Klaudia Krzywańska.

W tym dniu miał również miejsce egzamin próbny z Kwalifikacji AU.20PROWADZENIE SPRZEDAŻY. Do egzaminy przystąpili uczniowie klasy 3 Technikum handlowego i uczniowie 3 klasy szkoły branżowej. Egzamin składał się z dwóch etapów: pisemnego i praktycznego.

Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy w ramach przygotowań do egzaminu zawodowego mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami zdobytymi w trakcie nauki i zastosować je w praktycznym działaniu.

Celem próbnego egzaminu zawodowego było przybliżenie uczniom sposobu organizacji i przebiegu egzaminu oraz zwrócenie uwagi na to, jakie elementy podlegają ocenie. Było to nowe doświadczenie dla uczniów, które mamy nadzieję, pozwoli im oswoić się z sytuacją, jaką jest zewnętrzny egzamin zawodowy.

Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy wyników.

Konkurs i egzamin próbny przygotowały nauczycielki przedmiotów zawodowych: Wioletta Żywioł i Andrzelina Petalas z ramienia OHP do współpracy dołączyła Pani Karolina Pietrzak.


Skip to content