poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konferencja – „Kształcenie Profesjonalistów XXI wieku.”Konferencja – „Kształcenie Profesjonalistów XXI wieku.”

W dniu 27 października w ramach umowy partnerskiej z firmą Livello/Benix w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie i Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. St. Staszica w Wieruszowie odbyła się konferencja, pt. „Kształcenie Profesjonalistów XXI wieku. ” Podczas wydarzenia  dr Krzysztof Wiaderek z  Uniwersytetu  Przyrodniczego w Poznaniu przedstawił możliwości kształcenia w zawodach związanych z szeroko rozumianym meblarstwem. Wykład był częścią spotkania mającego na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami branżowymi i przedsiębiorcami w zakresie zwiększenia możliwości aktywnego szkolenia młodzieży z powiatów kępińskiego oraz wieruszowskiego na kierunkach związanych z branżą meblarską.

W konferencji uczestniczyli:

– p. Stefan Pietras Starosta Powiatu Wieruszowskiego

– p. Robert Kieruzal – Starosta Powiatu Kępińskiego

– p. Rafał Przybył – Burmistrz Miasta Wieruszów;

– p. Andrzej Jóźwik – Naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu Kępińskiego;

– p. Iwona Rataj – Dyrektor PUP w Kępnie;

– p. Michał Strzelecki – Dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli w Warszawie;

– p. Michał Ochęduszko – przedsyawiciel Sales Manager Allcomp Polska;

– p. Kamil Marsye – reprezentujący Global Marketing Manager Allcomp Polska;

– p. Dariusz Dziedzic – Dyrektor Sprzedaży SCM Polska;

– prof. Jerzy Smardzewski –  reprezentujący Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu;

– p. Barbara Howis – Dyrektor ZSP nr 2 w Kępnie wraz z Kadrą Kierowniczą oraz Pedagogami

– p.  Agnieszka Mazurowska – Dyrektor ZSP im. St. Staszica wraz z Kadrą Kierowniczą i Pedagogami

– Młodzież z ZSP nr 2 w Kępnie oraz ZSP im St. Staszica w Wieruszowie;

– p. Krzysztof Zimny oraz p. Dariusz Ociepa – Gospodarze Benix/Livello.

W przedsięwzięciu wzięli udział  uczniowie technikum mechatronicznego z klas czwartych i piątych. Ogromną niespodzianką i miłym akcentem był fakt, iż podczas spotkania w gronie studentów znalazło się  dwóch absolwentów naszej szkoły, wychowanków pani dyrektor, którzy ukończyli technikum budowlane, a dziś kształcą się w kierunku technologii drewna.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie podkreśliła, że cała inicjatywa miała na celu pokazanie możliwości i perspektyw dla naszej młodzieży na rynku pracy, która wchodząc na rynek pracy będzie świetnie znała maszyny CNC.

 


Skip to content