poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Kolejny sukces Julii Michalskiej!Kolejny sukces Julii Michalskiej!

Miło nam poinformować, iż uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie Julia Michalska z klasy II Teg zajęła I miejsce w konkursie plastycznym ,,Portrety Pisarzy Polskich” (kategoria szkoła ponadpodstawowa). Konkurs organizowany był przez  Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lututowie  pod patronatem Starostwa Powiatu Wieruszowskiego.

Julia wykonała pracę przedstawiającą postać Stanisława Lema, który został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Patronem Roku 2021 w jego 100. rocznicę urodzin. Lem to  wybitny pisarz science-fiction, przedstawiciel fantastyki naukowej, futurolog, prozaik i felietonista.

Praca uczestnika konkursu miała  przedstawiać przede wszystkim osobowość artysty, co w bardzo trafny sposób  udało się zrealizować naszej uczennicy. Portret Lema Julia  wykonała w misterny sposób, cała praca została wyklejona nitkami muliny.

Serdecznie gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów w realizacji jej pasji.

Opiekunami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska