poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Klasa II Technikum Informatycznego zagrała w paintballKlasa II Technikum Informatycznego zagrała w paintball

22 kwietnia uczniowie klasy II Technikum Informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, wzięli udział w zabawie zespołowej zwanej paintball. Gra polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla, wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Początkowo paintball określano mianem survival, ale dość szybko nazwa ta ustąpiła obecnej. Szybki rozwój paintballa na całym świecie, spowodował, że pojawili się wytwórcy odpowiedniego wyposażenia dla grających, ustalono zasady i wymogi bezpieczeństwa. Początkowo zabawa grup pojedynczych entuzjastów, często o zainteresowaniach myśliwskich lub militarystycznych, przekształciła się w sport dostępny dla większości osób.

Istnieje wiele rodzajów gry, generalnie zwycięzcą zostaje drużyna, która osiągnie cel ustalony na postawie przyjętego scenariusza. Zazwyczaj jest to zdobycie flagi przeciwnika, wyeliminowanie wszystkich zawodników, osiągnięcie wyznaczonego punktu w określonym czasie itp. Rozgrywki mogą odbywać się w zamkniętym pomieszczeniu lub (częściej) na świeżym powietrzu. Inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja, a nie siła, prędkość, czy zwinność są kluczowymi czynnikami sukcesu. Niezwykle ważna jest tutaj także umiejętność pracy w zespole.

Zachowanie zasad bezpieczeństwa jest sprawą kluczową.
Nasi uczniowie zostali dokładnie poinstruowani, jak należy zachować się podczas zabawy. Każdy z nich musiał zadbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów.

Uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy: Pomarańczowych, Zielonych, Niebieskich i Żółtych. Podsumowanie wyników pokazało, że najinteligentniejszą, najszybszą w myśleniu, zdecydowaniu i determinacji była grupa Pomarańczowych!

Opiekunami grupy byli: pedagog szkolny Danuta Urbaś, nauczyciele – Rafał Kowalczyk i Marcin Joniak.

Opiekunowie zgodnie oceniają, iż uczniowie wykazali się wysokim poczuciem odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo swoje i kolegów. Gra pokazała, że tworzą świetny zespół, szanują się nawzajem i odbierają grę jako doskonałą zabawę integrującą ich. Gra była również przykładem wspólnej, świetnej zabawy uczniów i nauczycieli.

Zabawa odbyła się w miejscowości Zarzecze: www.sparta.org.pl.

Organizacją wyjazdu zajął się uczeń Wojciech Bezen i wywiązał się z tego doskonale. W głowach uczniów i nauczycieli rodzą się już kolejne pomysły udziału w zabawach integracyjnych.

Brawo Informatycy z klasy II Technikum!


Skip to content