poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Jesienne spotkanie z łódzkim teatremJesienne spotkanie z łódzkim teatrem

W dniu 5października uczniowie klasy 2Te oraz 3Tip wraz z opiekunami :Izabelą Moska, Katarzyną Joniak i Dyrektor Szkoły Agnieszką Mazurowską uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w jednej z najchętniej oglądanych  komedii Teatru Powszechnego w Łodzi  „Szalone nożyczki”,

sztuki Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sławińskiego.

 Wrażenia wyniesione ze spektaklu były wspaniałe ponieważ  był on  interaktywny i  widzowie  decydowali o zakończeniu sztuki:

„Proszę do mnie podejść… i zapytać o co chcecie…być może pomoże nam to w śledztwie. Przypuszczam, że macie państwo własne poszlaki, które pomogą rozwikłaniu sprawy. (…) Świadkowie będą mogli bezpośrednio zadawać pytania podejrzanym”.

Była to duża dawka humoru i możliwość bezpośredniego kontaktu z aktorami.

Następnie przechodząc głównymi ulicami Łodzi  w pięknej jesiennej aurze podziwialiśmy zabytki łódzkiej architektury. Uczniowie odwiedzili również budynek Manufaktury , która zapisała się na kartach historii miasta Łodzi.

Manufaktura, która obecnie jest  ważnym miejscem na turystycznej, kulturalnej i handlowej mapie Łodzi pod koniec XIX wieku była  największą fabryką w kalisko-mazowieckim okręgu przemysłowym.

Ten dawny kompleks fabryczny należący do  Izraela Poznańskiego znany jest nam  z „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wajda realizował film, pracując w autentycznej scenerii łódzkich ulic, gmachów i wnętrz fabrycznych. Na tle dzisiejszej Manufaktury toczy się rozmowa hrabiego Trawińskiego (Andrzej Łapicki) z Halpernem (Włodzimierz Boruński).

 Cała wycieczka minęła w przyjemnej atmosferze i dopisujących  humorach.

Mamy nadzieję ,że uczniowie Naszej Szkoły będą chętnie uczestniczyć w kolejnych  spotkaniach  z teatrem.


Skip to content