poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Jesienne roboty na placu budowyJesienne roboty na placu budowy

W dniu 13.10.2016r. uczniowie Technikum Budowlanego z klasy  ITb wraz z opiekunem Beatą Królikowską  uczestniczyli w wycieczce na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy ul. Wiśnowej w Wieruszowie realizowanego przez firmę VALKO z Wieruszowa.

Obiekt wznoszony jest w sąsiedztwie budynków jednorodzinnych, w atrakcyjnej, cichej okolicy.

Budynek mieszkalny parterowy z poddaszem użytkowym, podpiwniczony realizowany w technologii tradycyjnej. Ściany z elementów ściennych ceramicznych, stropy Teriva, schody i płyty balkonowe żelbetowe monolityczne, konstrukcja dachowa drewniana.

Po budowie oprowadził nas właściciel firmy realizującej roboty budowlane Pan Karol Łusiak, który bardzo ciekawie opowiadał o wykonywanych robotach, jak również odpowiadał na pytania uczniów.

Budowę zastaliśmy na etapie wykonywania stropu nad parterem, jednocześnie z nim wykonywane były schody.

Uczniowie obserwowali roboty ciesielskie – przy wykonywaniu szalunków schodów, poznali organizację pracy podczas tych robót oraz niezbędny sprzęt.

Poznali też kolejność i materiały, z jakich wznoszono poszczególne elementy budynku. Mieli okazję zobaczyć różne rodzaje rozwiązań nadproży, elementy stropu, wieńcy,  elementy kominowe, sposób deskowania i stemplowania tego rodzaju stropu i schodów żelbetowych monolitycznych.

Zapoznali się również ze sposobami składowania niektórych materiałów budowlanych.

Młodzi budowlańcy zapoznali się również z dokumentacją budowlaną obiektu, na podstawie, której jest on realizowany.

Odwiedzimy inne budowy realizowane przez tę firmę i podzielimy się wrażeniami.


Skip to content