poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Integracja uczestników Hufca Pracy w Wieruszowie z przedszkolakamiIntegracja uczestników Hufca Pracy w Wieruszowie z przedszkolakami

29 marca br. uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy z Wieruszowa wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji sadzenia roślin w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Wieruszowie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Aktywność – dobry wybór”, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie dobroczynnej aktywności społecznej młodzieży OHP. Akcji towarzyszy promowanie pozytywnych i prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia, aktywna integracja w społeczności lokalnej oraz ingerencja w środowisko przyrodnicze, poprawiająca walory estetyczne wybranego miejsca.

Młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, wybrała się z wizytą do Przedszkola Sióstr Jadwiżanek. Na miejscu przywitała nas wesoła gromadka dzieci pod opieką sióstr zakonnych i pani przedszkolanki. Po tym jakże gościnnym powitaniu dzieci pokazały młodzieży piękny ogród mieszczący się na terenie przedszkola, w którym spędzają bardzo dużo czasu bawiąc się w najróżniejsze zabawy.

Po krótkim zapoznaniu przystąpiliśmy do najważniejszego celu naszej wizyty – upiększenia ogrodu. Sadzenie bratków w ogrodzie, okazało się dla dzieci doskonałą zabawą z której czerpały bardzo dużo radości. Na koniec dzieci z pomocą starszych kolegów i koleżanek, wspólnie podlewali posadzone kwiatki. Otrzymaliśmy od przedszkolaków zapewnienie, że będą pielęgnować posadzone roślinki i będzie im bardzo miło gościć nas ponownie u siebie, byśmy mogli za jakiś czas, zobaczyć ich coraz piękniejszy ogród.

Serdecznie dziękujemy siostrom zakonnym za możliwość przeprowadzenia akcji na terenie przedszkola. Nie mamy żadnych wątpliwości, że w przyszłości nadarzy się nie jedna okazja do ponownego spotkania.


Skip to content