poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Integracja młodzieży OHP z przedszkolem Sióstr JadwiżanekIntegracja młodzieży OHP z przedszkolem Sióstr Jadwiżanek

W dniu 7.04.2016 roku uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy  z Wieruszowa wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji sadzenia roślin w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi na Podzamczu.  Celem przedsięwzięcia było promowanie aktywnej integracji w społeczności lokalnej oraz ingerencja w środowisko przyrodnicze poprawiająca walory estetyczne wybranego miejsca.

Młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wybrała się z wizytą do Przedszkola na Podzamczu. Po przybyciu na miejsce przywitała nas rozweselona grupa ,,starszaków’’ wraz  z siostrami zakonnymi: Dawidą i Bernadetą. Dzieciaki okazały się bardzo gościnne i pokazały  młodzieży piękny ogród mieszczący się na terenie przedszkola, na którym  dzieciaki biegają i bawią się. Po zapoznaniu przystąpiliśmy do sadzenia kwiatuszków na rabatkach w ogrodzie. Maluszki czerpały ogromną radość z sadzenia roślinek. Podczas prac w ogrodzie dzieciaki przedstawiły nam swoich ,,sąsiadów’’, a mianowicie koniki, pawie, gołębie i inne zwierzątka oraz psa Muszkę mieszkającego na terenie przedszkola. Po wykonaniu prac w ogrodzie dzieciaki zaprosiły nas na plac zabaw, gdzie wraz z młodzieżą bawiły się i jadły cukierki. Obiecały nam również, że będą dbały o posadzone roślinki.

Serdecznie dziękujemy  siostrom zakonnym za możliwość przeprowadzenia akcji na terenie przedszkola. Mamy nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja do ponownego spotkania.

Pragniemy również podziękować Pani Katarzynie Maciejewskiej (Kwiaciarnia Magnolia w Wieruszowie) oraz Kamili Pustkowskiej (Kwiaciarnia Orchidea w Sokolnikach) za sadzonki roślin przeznaczone na ten cel.


Skip to content