poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

II miejsce naszych piłkarzy z OHPII miejsce naszych piłkarzy z OHP

10 października w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Orlikowej. Głównymi organizatorami byli Łódzka Komenda OHP, Hufiec Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim, Posłowie na Sejm RP pochodzący z regionu piotrkowskiego, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Polski Czerwony, Krzyż. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, które reprezentowały poszczególne hufce województwa łódzkiego. Zgodnie z regulaminem zawodów mecze rozgrywane były według wcześniej wylosowanych grup. Zwycięzcą turnieju została drużyna Hufca Pracy z Piotrkowa Trybunalskiego, natomiast drugie miejsce zdobyła reprezentacja wieruszowskiego hufca, a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Rawy Mazowieckiej. W trakcie zawodów uczestnicy wykazali się ogromną sportową rywalizacją. Mecz finałowy był bardzo zagorzały. Uczniowie biorący udział w turnieju mieli też okazję do bliższego zapoznania się z uczestnikami z poszczególnych hufców, kształtowania umiejętności nawiązywania relacji i kontaktów społecznych, tolerancji i postawy fair play wobec przeciwników. Zainteresowanie piłką nożną w hali było ogromne, a młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zawodach. Wieruszów reprezentowała drużyna w składzie:

  • Dawid Namyślak
  • Eryk Świerczyński
  • Adam Pawlaczyk
  • Kamil Tokarek
  • Kamil Kluska
  • Krystian Solecki.

Opiekunem reprezentacji wieruszowskiego hufca był wychowawca Dariusz Niechciał. Zawodnicy po zakończonym turnieju odebrali z rąk organizatorów dyplomy i puchary, a także indywidualne nagrody. Fundatorami pucharów i nagród dla drużyn za pierwsze trzy miejsca byli Posłowie na Sejm RP VII kadencji, pochodzący z regionu piotrkowskiego. Ponadto, jeden z naszych uczniów- Dawid Namyślak okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał nagrodę – puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w turnieju, zaangażowanie, godne reprezentowanie oraz wysokie osiągnięcia.


Skip to content