poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

II miejsce Michała Świeściaka w turnieju tenisa stołowego OHPII miejsce Michała Świeściaka w turnieju tenisa stołowego OHP

W dniu 11 marca 2016r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego. Organizatorami wyżej wymienionego turnieju byli:

  • Łódzka WK OHP w  Łodzi
  • Hufiec Pracy w Piotrkowie Trybunalskim
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim
  • Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim

Honorowym patronatem objął imprezę Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego – Marek Mazur.

Reprezentacja każdej z jednostek OHP składała się z dwóch zawodniczek i dwóch zawodników, którzy startowali  w rozgrywkach indywidualnych. Jednocześnie prowadzona była punktacja drużynowa.

Organizatorzy turnieju zapewnili uczestnikom napoje oraz posiłek. Za sprawny i uczciwy przebieg rywalizacji odpowiadali sędziowie – przygotowani i przeszkoleni do tej roli podopieczni piotrkowskiego Hufca Pracy. Zawodników obowiązywał strój i obuwie sportowe. Mimo zaciętej rywalizacji podczas całego turnieju panowała luźna i miła atmosfera.

W turnieju tym mogły brać udział tylko i wyłącznie zawodniczki i zawodnicy będący uczestnikami jednostek OHP województwa łódzkiego. Hufiec Pracy z Wieruszowa reprezentowali: Patrycja Galińska, Klaudia Żurek, Łukasz Golec i Michał Świeściak, opiekunem zespołu był wychowawca Bartosz Ignasiak.

W indywidualnym turnieju chłopców II miejsce zajął Michał Świeściak, w turnieju dziewcząt V miejsce zajęła Patrycja Galińska. Pozostali nasi reprezentanci – Łukasz Golec i Klaudia Żurek nie mieli tyle szczęścia  i odpadli we wcześniejszej fazie rywalizacji.

Dzięki miejscom zajętym przez Patrycję i Michała Hufiec Pracy 5-20 z Wieruszowa zajął wysokie IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Srebrny medal zdobyty przez Michała Świeściaka jest dużym osiągnięciem zważywszy na to, że był to jego debiutancki występ w tym turnieju, a do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

Po zakończeniu rozgrywek uroczystego wręczenie nagród dokonała Pani Komendant Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP Barbara Stanisława Günther. Nagrodami  w przypadku turniejów indywidualnych były – medale i dyplomy, a w przypadku turnieju drużynowego same puchary.

Turniej, oprócz aspektów czysto sportowych miał spełnić także kilka innych funkcji. Najważniejsze z nich to: propagowanie czynnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.


Skip to content