poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Hotel Kamiński” – praktyka klasy III Technikum Hotelarskiego„Hotel Kamiński” – praktyka klasy III Technikum Hotelarskiego

4 września 2015 – praktykę zawodową rozpoczyna grupa uczniów z klasy III Technikum Hotelarskiego.

Gościliśmy dziś w „Hotelu Kamiński” w Kępnie. Odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne.

P. Marian Kamiński – właściciel hotelu, rozmawiał z uczniami w obecności wicedyrektor ds. praktyk zawodowych Małgorzaty Karkoszki oraz pedagoga szkolnego Danuty Urbaś. Ujęło nas bardzo przyjazne i sympatyczne powitanie  uczniów. Zresztą współpraca  z hotelem trwa już drugi rok. Poprzedni praktykanci z naszej szkoły  pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, o czym poinformował nas właściciel i liczy, że tak samo dobrze współpracować będzie się obsłudze hotelu z tegorocznymi praktykantami. Podkreślił, jak  bardzo ważna  jest znajomość języka obcego w pracy hotelarzy.  Goście  hotelu to w  około 70% obcokrajowcy, przybywających do Kępna w sprawach biznesowych. Tak więc uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.
Zapoznają się z wszystkimi stanowiskami pracowniczymi: recepcja, praca przy podawaniu posiłków, sprzątanie a przede wszystkim będą musieli wykazać się umiejętnością nawiązywania kontaktów międzyludzkich, uprzejmością i radzeniem sobie w przeróżnych sytuacjach.

Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie, a praktykantom życzymy zadowolenia, satysfakcji z pracy, która okazać się może wspaniałym sposobem na dorosłe życie zawodowe.

https://www.facebook.com/kaminskihotel?notif_t=fbpage_fan_invite


Skip to content