poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Gra miejska w BoloniiGra miejska w Bolonii

W niedzielę 17 marca grupa bolońska miała zorganizowaną grę miejską. Uczniowie podzieleni na 4 osobowe zespoły mieli do wykonania kilkanaście nietrywialnych zadań, takich jak nakłonienie spotkanych mieszkańców do zaśpiewanie pieśni partyzantów z okresu II wojny światowej pod tytułem „Bella ciao”, znalezienie rodowitych bolończyków lub osób, które znają dialekt boloński i poproszenie o krótką wypowiedź w tym dialekcie, pożyczenie roweru i przejażdżkę na nim czy też znalezienie pierwszej siedziby najstarszego uniwersytetu w Europie, która mieści się pod numerem 38 na jednej z bolońskich ulic.

Mimo iż zadania były trudne zespoły wykonały wszystkie lub prawie wszystkie, za co należą im się duże brawa i wyrazy uznania.


Skip to content