poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Firenze – Florencja zdobytaFirenze – Florencja zdobyta

W sobotę 21. kwietnia 2018 mieliśmy okazję pozwiedzać Florencję. Najpierw podróż pociągiem, później obiad a następnie zwiedzanie tego pięknego miasta z panią przewodnik Agnieszką – która od 18 lat mieszka we Florencji i zaraziła nas ciekawością do niego.
Obowiązkowymi punktami podczas spaceru ulicami Florencji były oczywiście Katedra S. Maria del Fiore, dzwonnica Giotta, Baptysterium, piazza della Signoria a na nim fontanna Neptuna i inne piękne rzeźby. Trafiliśmy także na most złotników oraz aby… pogłaskać po pysku XVII wieczną kopię antycznego dzika, zwanego pieszczotliwe Il Porcellino  (prosiaczek, świnka), zamówionego przez Ferdynanda II Medyceusza. Głaskanie prosiaczka ma przynieść szczęście, pieniądze i gwarantować powrót do Florencji raz jeszcze. Mamy nadzieję, że na dłużej i może aby zobaczyć więcej…

Nasz pobyt we Włoszech każdego dnia przynosi nowe doświadczenia, uczymy się nowych umiejętności i poznajemy piękny kraj i ciekawe zwyczaje i miejsca. Jednym słowem warto tu być.

Projekt „Europejski fachowiec II”
jest współfinansowany ze środków programu
Unii Europejskiej Erasmus+


Skip to content