poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Finały XIV Maratonu MatematycznegoFinały XIV Maratonu Matematycznego

W dniu 19 września 2015 przyszło nam ponownie odwiedzić Uniwersytet Wrocławski. Tym razem miłym powodem wyjazdu były Finały XIV Maratonu Matematycznego, do którego zakwalifikował się Mariusz Myszor – uczeń drugiej klasy Technikum Budowlanego.

b

Wrocławski Maraton Matematyczny jest jednym z powszechniejszych konkursów matematycznych. O tym jak wielką popularnością cieszy się na „ zachodniej ścianie Polski” świadczą poniższe liczby: W eliminacjach na wszystkich szczeblach wzięło udział 3203 uczestników, z których do finałów zaproszono 457, w interesującej nas kategorii szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach wzięło udział 643 uczniów, z czego do finałów zaproszono 110. W konkursie udział brali uczniowie z następujących miast: Lubin, Wałbrzych, Dzierżoniów, Legnica, Kłodzko, Kluczbork, Bystrzyca, Jawor, Głogów, Długołęka, Lubań, Szczecin i Wrocław.

Finały odbywały się w następujący sposób: o pełnych godzinach (start o godz. 10) rozpoczynały się kolejne 40-45 minutowe rundy. W każdej rundzie był do rozwiązania inny rodzaj testu. Przed następną rundą ogłaszane były nazwiska odpadających zawodników i wręczane były im dyplomy finalistów. Mariusz przeszedł 5 rund, co uważamy za bardzo dobry wynik. W piątej rundzie było już tylko 46 finalistów ze 110.

w3009

Wracaliśmy z Wrocławia późnym południem, Mariusz zmęczony i z lekkim niedosytem, gdyż dowiedział się, że do przejścia do następnej rundy zabrakło mu jednego punktu.

Mariusz – GRATULACJE, tym bardziej, że w finałach byłeś jedynym uczniem technikum i jednym z 17 uczniów spoza Wrocławia. Trzy pierwsze miejsca w Maratonie zajęli uczniowie III LO z Wrocławia.


Skip to content