poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Festiwal Gier Planszowych – 22 i 23 września w KępnieFestiwal Gier Planszowych – 22 i 23 września w Kępnie

Absolwent Technikum Informatycznego naszej szkoły Wojciech Bezen dostarczył  do naszej szkoły plakat z zaproszeniem na Festiwal Gier Planszowych, których sam jest wielkim pasjonatem.

Kępiński Klub Gier Planszowych oraz Kępiński Ośrodek Kultury zapraszają wszystkich na Festiwal Gier Planszowych. Impreza jest zaplanowana na 2 dni (22 i 23 września 2018r.) w Szkole Podstawowej Nr 2, przy ulicy Zamkowej.

W sobotę 22-go będziemy do Waszej dyspozycji w godzinach 10-20 a w niedzielę między 10-18. To nie znaczy wcale, że każdy ma siedzieć z nami cały dzień (choć fajnie by było poznać takich zapaleńców). Każdy może przyjść na tak długo ile zechce! Uwierzcie nam jak ktoś przyjdzie zobaczyć co to jest będzie chciał z nami zostać do końca i się dobrze bawić. Weźcie ze sobą siostrę, brata, kuzynkę, ciotkę, wujka, mamę, tatę a nawet dziadka czy babcię– dla wszystkich znajdzie się jakaś fajna gra.
O ile jest nam wiadomo będzie to jedyna na taką skalę impreza w naszym regionie związana z grami planszowymi.
Jesteśmy świadomi, że wiele osób w ogóle nie wie co to jest i na czym to polega. Dodatkowo gdy słyszycie pojęcie „gry planszowe” to od razu nasuwa się myśl imprezy dziecięcej. Otóż my mówimy: NIE, mylicie się. Zgadzamy się, że w jakimś stopniu jest to impreza adresowana do najmłodszych, ale docelowo chcielibyśmy skupić się wokół młodzieży z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, dorosłych a nawet seniorów. Najmłodsze dzieciaki również zapraszamy ale tylko z rodzicami.

Nowoczesne gry planszowe, które teraz pojawiają się na rynku są w większości projektowane
z przeznaczeniem dla starszych, czego i my jesteśmy przykładem. Jeżeli ktoś nie wierzy, że taką grą można „zagiąć” nawet dorosłe osoby to serdecznie zapraszamy na naszą imprezę.
Poprzez zabawę z grami możemy podszkolić się w różnych dziedzinach, a wiele z nich posiada walory edukacyjne. Dla przykładu wymienimy kilka z nich. Co dają gry planszowe:
– rozwijają kontakty interpersonalne
– uczą współpracy (kooperacji)
– rozwijają inteligencję matematyczno-logiczną
– uczą analitycznego myślenia
– rozwijają koncentrację, zręczność, uwagę i spostrzegawczość
– kształtują umiejętność współzawodnictwa zgodnie z zasadami fair play
– rozwijają umiejętności planowania, budowania strategii
– rozwijają kreatywność, pamięć
– oswajają z koniecznością podejmowania decyzji
– rozwijają wyobraźnię
– wzbogacają słownictwo (uczą również języków obcych)
– pomagają w poznawaniu świata, historii w przystępny sposób

Sami widzicie jak dużo dają nam współczesne gry planszowe:) Jeśli chcecie się przekonać, że naprawdę tak jest – zapraszamy na Festiwal – będzie dużo czasu, żeby poznać wiele znakomitych gier i porozmawiać z ciekawymi ludźmi :)


Skip to content