poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Ziemi 2018Dzień Ziemi 2018

To święto obchodzimy co roku 22 kwietnia. Dzień Ziemi powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych. Na czym skupiamy się podczas Dnia Ziemi 2018?

Hasło tegorocznego święta:

„Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”.

„Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i ląd, szkodząc życiu morskiemu i wpływając na nasze zdrowie! Pomóż w zapobieganiu zanieczyszczeniu plastikiem, sprawdzając, ile plastikowych artykułów zużywasz każdego roku. Dzień Ziemi 2018 poświęcony jest dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych. Problem zanieczyszczenia środowiska przez sztuczne tworzywa – w tym także plastik – jest naprawdę ogromny. Zużywamy ich ogromne ilości, a przy tym bardzo rzadko korzystamy z opcji recyclingu.”

Również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie dołączyła do akcji.

W piątek 20 kwietnia 2018 włączyliśmy się w sprzątanie otaczającego nas świata!

..a na co dzień?

PRZYNOSIMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI DO SALI NUMER 1. Tam przyjmuje je od Was nauczycielka chemii. 

Akcja trwa cały rok – w ten sposób też czynimy świat czystszym!


Skip to content