poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Świętego Jana Pawła II – Patrona Ochotniczych Hufców PracyDzień Świętego Jana Pawła II – Patrona Ochotniczych Hufców Pracy

W dniu 16 października obchodzimy co roku Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. To dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym. Z tej okazji w Hufcu Pracy 5-20 w Wieruszowie zorganizowano uroczyste wyjście pod pomnik upamiętniający postać papieża.

Uczestnicy spotkania – uczniowie ZSP w Wieruszowie zapalili znicze ku uczczeniu pamięci Św. Karola Wojtyły. Jan Paweł II bardzo dobrze znał problemy, z którymi boryka się młodzież i podejmował tematy dialogu z młodymi. Znał problem samotności i wyobcowania, który dotyka wielu młodych. Uczył nas, abyśmy odkrywali wartość, sens i piękno życia również w obliczu jego kruchości.

Dzisiejsze spotkanie miało na celu upamiętnienie Jana Pawła II i stymulowanie młodzieży do udziału w ważnych wydarzeniach i uroczystościach. Dziękujemy młodzieży za udział w spotkaniu, oraz katechecie Panu Piotrowi Wyżnikiewiczowi za pomoc w jego organizacji.

Hufiec Pracy w Wieruszowie


Skip to content