poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Sportu w „Staszicu”- inauguracja współpracy z „Livello Sofa” i „Propartem”Dzień Sportu w „Staszicu”- inauguracja współpracy z „Livello Sofa” i „Propartem”

30 maja 2023 roku już po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica
w Wieruszowie obchodzono Dzień Sportu pod patronatem Starosty Powiatu Wieruszowskiego. Na ten cel dyrektor szkoły pani Agnieszka Mazurowska zarezerwowała stadion. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Starosta Powiatu Wieruszowskiego pan Stefan Pietras, wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego pan Marek Kanicki, Przewodniczący Rady Rodziców pan Adam Śpigiel oraz przedstawiciele pracodawców. Prezesa zarządu „Livello Sofa” pana Bernarda Kaczorowskiego  reprezentował zastępca dyrektora generalnego pan Krzysztof Zimny,  a  firmę „ Propart” prezes zarządu pan Michał Nokiel oraz pani Aleksandra Udała.

Dzień Sportu stał się okazją do przekazania ważnych wiadomości dotyczących nawiązania z wyżej wymienionymi firmami współpracy w zakresie objęcia patronatu nad klasami mechatronicznymi. Wszyscy zabierający głos szczególnie podkreślili znaczenie rozwoju kształcenia dualnego (praktyka i teoria), które pozwoli młodym ludziom poznać rynek pracy i przyjrzeć się możliwościom, jakie daje ten przyszłościowy kierunek. Dzięki tej inicjatywie uczniowie będą mogli odbywać praktyki, poznawać najnowsze technologie oraz zdobywać doświadczenie u najlepszych. Zaproszeni goście skierowali w stronę dyrekcji, nauczycieli i uczniów serdeczne podziękowania za zaproszenie i aktywnie włączyli się w obchody Dnia Sportu. Uczniowie wspierani przez wychowawców przystąpili do konkurencji: skok w dal, rzut piłką lekarską, bieg sztafetowy, tor przeszkód oraz przeciąganie liny. Wisienką na torcie był mecz rozegrany między reprezentacją „Staszica” a przedstawicielami pracodawców. Mecz sędziowała pani Malwina Grzybek.

Strudzeni wysiłkiem fizycznym uczniowie, nauczyciele i goście mogli posilić się grillowanymi kiełbaskami, chlebem z oryginalnym, regionalnym specjałem- smalcem z mięskiem, ogórkami i oczywiście wodą. Nad przygotowaniem posiłków czuwała spora grupa pracowników „Staszica”, która do perfekcji opanowała powierzone zadanie( w składzie: ks Bolesław Głuszko, panowie: Norbert Junke i Robert Zagórski oraz panie: Joanna Karpiel, Emilia Brylak-Światłowska, Halina Paluch, Joanna Suwara, Agata Damasiewicz, Julita Bossa- Piluch, Maria Kempa, Izabela Machoń-Broda oraz Karolina Zaleśna) Po podsumowaniu wyników zwycięzcom wręczono nagrody i  Puchar Przechodni- ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowi oraz Radę Rodziców. Poniżej zestawienie wyników przeprowadzonych konkurencji oraz nazwiska zwycięzców.

Wyniki rzut piłką lekarską z miejsca

indywidualnie:

kategoria chłopcy piłka 4 kg:

 1. miejsce Paweł Redlicki 3 Tl wynik 11,60 m
 2. miejsce Jakub Baraniak 3Ttb wynik 11,30 m
 3. miejsce Jan Grela 1 Tb wynik 11,00m

kategoria dziewczęta piłka 2 kg

 1. miejsce Wiktoria Szypulska 1d wynik 9.40m
 2. miejsce Maja Kowal 1 Th wynik 9,20 m
 3. miejsce Julia Wróblewska 1w wynik 9,00m

wyniki drużynowo( wynik jest sumą 3 najlepszych wyników z reprezentacji klasy):

 1. miejsce Ttb – 5 pkt. wynik 32,80 m
 2. miejsce 3 Ti2 – 4 pkt. wynik 29,90 m
 3. miejsce 1 Tb – 3 pkt. wynik 28,40 m
 4. miejsce 3 Tl – 2 pkt. wynik 27,90 m
 5. miejsce 3d – 1 pkt. wynik 27,50 m

Konkurencję przeprowadzili nauczyciele

mgr Sławomir Stojecki

mgr Jacek Bielecki

mgr Arleta Jach

Wyniki skoku w  dal  z miejsca

Indywidualnie

chłopcy

 1. miejsce Szymon Strózik 3Ti2 -3,02 m
 2. miejsce Baraniak Jakub 3Tb- 2,91 m
 3. miejsce Redlicki Paweł 3Tl-2,84 m

Dziewczęta

 1. miejsce- Ptak Julia 1Tb- 2.22 m
 2. miejsce Szypulska Wiktoria 1d-2,14 m
 3. miejsce- Żurek Joanna 1Th- 2,08 m

Drużynowo

 1. miejsce- klasa 3Ti2– 7,84 m
 2. miejsce -klasa 3Tl-7,69 m
 3. miejsce- klasa 1s – 7,55 m

Konkurencję przeprowadzili nauczyciele:

mgr Dorota Pierudzka

mgr Iwona Kuliga- Kmiecik

mgr Agnieszka Bartnikowska

Wyniki toru z przeszkodami

 1. miejsce- klasa 3Ti2– czas: 2:27:31
 2. miejsce- klasa 3Ttb– czas: 2:36:01
 3. miejsce- klasa 1w – czas: 2:41:86
 4. miejsce- klasa 1d– czas: 2:45:16

Konkurencję przeprowadzili nauczyciele:

mgr Sylwia Karkoszka

mgr Maciej Grygiel

mgr Katarzyna Joniak

Wyniki przeciągania liny

Kategoria dziewcząt

 1. miejsce -klasa 1d
 2. miejsce -klasa 1w
 3. miejsce 1Th
 4. miejsce- 1Te1

Kategoria chłopców

 1. miejsce-3 Ttb
 2. miejsce- klasa 1Tt
 3. miejsce- klasa 1r
 4. miejsce- klasa 2Ttb

Konkurencję przeprowadzili nauczyciele:

mgr Robert Gruszka

mgr Kamila Jano

mgr Katarzyna Klimas

Wyniki biegu sztafety

W rywalizacji sztafet 4x100m wzięło udział 16 zespołów,  12 sztafet chłopców i 4 sztafety dziewcząt.

Sztafety które zdobyły punkty do klasyfikacji drużynowej to:

Kategoria dziewcząt

 1. miejsce – kl.3 Ttb (czas 1,07,50)
 2. miejsce – kl. 1w (czas 1,08,26)
 3. miejsce – drużyna nauczycieli  (1,27,02)

Kategoria chłopców

 1. miejsce – kl. 3 Ttb  (czas 50,77)
 2. miejsce – kl. 1Tt  (czas 53,60 )
 3. miejsce  – kl.1Tb  (czas 55,01
 4. miejsce – kl 1r   (czas 55,02)
 5. miejsce – kl 1s   ( czas 55,05)

Pomiar biegów dokonywany był systemem elektronicznym przez pracowników GOSiT w Wieruszowie, którym gorąco dziękujemy.

Sędziami konkurencji byli:

mgr  Jadwiga Kołodziej

mgr  Anna Maciejewska

mgr  Jarosław Urbaniak

W klasyfikacji generalnej

I miejsce zajęła klasa 3Ttb i otrzymała Puchar oraz nagrodę finansową

II miejsce zajęła klasa 3Ti2 i otrzymała nagrodę finansową

III miejsce zajęła klasa 3w i otrzymała nagrodę finansową

W skład reprezentacji szkoły w meczu z „Livello Sofa” udział weszli: Maciej Bednarek (4Tlg), Jakub Smolis (4Tig), Bartosz Dybski (1Ti2), Brajan Wysota (2Tl), Mateusz Rejman(1Tl2), Mikołaj Majchrzyk(3Ti2), Michał Konat(3Ti2), Kacper Narożny(1Ti2), Jakub Baraniak(3Ttb), Olaf Świerczyński( 1Tl2), Szymon Nowakowski( 1 Tl1), Oskar Heidt(1Tb) oraz nauczyciele: pan Rafał Kowalczyk i pan Jacek Bielecki. Mecz zakończył się wygraną ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wynikiem 7:2. Po wręczeniu nagród uczestnicy imprezy wspólnie zatańczyli „Belgijkę”.

W imieniu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica składamy serdeczne podziękowania dla naszych gości oraz sponsorów : firmie Benix- Livello Sofa za przepyszny grillowany posiłek dla całej społeczności  „Staszica” , firmie PROPART za sprzęt sportowy przekazany na ręce pani dyrektor Agnieszki Mazurowskiej oraz firmowe gadżety dla zwycięzców. Wodę dla uczniów zapewniła firma  Novelty  Trading Group  Sp. z o.o., a nagrody pieniężne ufundowała Rada Rodziców.  Dziękujemy również za pomoc i wsparcie  dyrektorowi GOSiT-u  panu Maciejowi Bacińskiemu oraz prezesowi  WKS „Prosna” panu Mariuszowi Bartodziejskiemu.


Skip to content