poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej

14 października 2020r. w ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

Tradycyjnie Dyrekcja szkoły zapaliła znicz oraz złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą nauczycieli powiatu wieruszowskiego, zamordowanych podczas II wojny światowej, a także nauczycieli tajnego nauczania. Tablica jest wyrazem pamięci i hołdu władz samorządowych i środowiska nauczycieli  dla tych, którzy z narażając życie krzewili oświatę i miłość do Ojczyzny.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbyło się to w innej formie niż dotychczas.

Nauczyciele uczestniczyli w wewnątrzszkolnym szkoleniu związanym z obsługą platformy zdalnego nauczania.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły dziękują za serdeczne  życzenia złożone przez starostę wieruszowskiego Andrzeja Szymanka, byłego Dyrektora szkoły  Tadeusza Falszewskiego, Anetę Nowak i Pawła Śpigla z Rady Rodziców oraz przedstawicieli szkółki tapicerskiej Livello Monikę Józefowską wraz z uczniami.