poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Dziecka z wolontariuszami ze „Staszica” dniem dobrej zabawy!Dzień Dziecka z wolontariuszami ze „Staszica” dniem dobrej zabawy!

Podczas tegorocznego DNIA DZIECKA wolontariusze z klasy 1Telh wraz z panią Katarzyną Joniak odwiedzili Przedszkole nr 1 w Wieruszowie i spędzili ten szczególny dla dzieci dzień towarzysząc im w zabawach, grach i konkursach. Najpiękniejszym prezentem dla dziecka z okazji jego dnia  jest wspólna zabawa i czas, który spędzamy razem. Dzień czy choćby popołudnie spędzone w szczególny sposób z dzieckiem, będzie dla niego wyjątkową frajdą; możliwe, że większą, niż największy prezent. Wspólna wycieczka, piknik w gronie zaprzyjaźnionych dzieci, zrobienie teatrzyku, wyjście na basen czy inna wspólna przygoda, zostaną w pamięci dziecka na długo, w przeciwieństwie do kolejnej zabawki na półce. W zabawie jest wszystko możliwe, prawie wszystko jest dozwolone. W zabawie wszyscy jesteśmy równi. Można być kim się chce, tak długo jak się chce, można mówić to, co się chce. Można wiele doświadczyć, ale też wiele się nauczyć. Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą miło wspominały te radosne chwile. Dziękujemy uczennicom kl. 1 Telh: Justynie Świtoń, Joannie Jurczyszyn, Weronice Marynowskiej, Marcie Ochockiej, Sylwii Okoń, Aleksandrze Olek, Julicie Piekielnej, Marlenie Pasiak za udział w tym przedsięwzięciu.

Zachęcamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie gdyż „…pomysłów na wolontariat jest tak wiele jak wielu jest wolontariuszy. Każdy z nas ma swoje wyobrażenie na temat wolontariatu i tego co chciałby robić, szukając odpowiednich miejsc i środowisk te marzenia można realizować.” [www.ceo.org.pl]


Skip to content