poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Andrzejki w Hufcu Pracy w WieruszowieAndrzejki w Hufcu Pracy w Wieruszowie

W dniu 28 listopada 2023 roku Hufiec Pracy w Wieruszowie zorganizował „Andrzejki” dla uczestników hufca – uczniów ZSP w Wieruszowie.  Spotkanie w naszej świetlicy miało na celu przypomnienie tradycji wróżb andrzejkowych.

Zgromadzonych uczniów przywitały „wróżki”: Oliwia i Patrycja – uczestniczki HP 5-20, które przeniosły wszystkich w świat czarów. Przy specjalnie przygotowanym kąciku wróżbiarskim po kolei przywoływały zebranych i przepowiadały przyszłość indywidualnie za pomocą takich wróżb jak: serca z imionami czy kubki przyszłości.

Bardzo popularne wśród uczniów okazało się lanie wosku. Uczestnicy zabawy przelewali go przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Zastygając, lany wosk tworzył przedziwne kształty. Woskowe kształty umieszczamy przy ścianie tak, żeby rzucały na nią cień. To on właśnie wskazuje nam, co czeka nas w nadchodzącym roku.

Andrzejki w OHP cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wróżbom towarzyszył wyśmienity humor wszystkich uczestników.

Dziękujemy prowadzącym dziewczętom za zaangażowanie i świetne przygotowanie.

Hufiec Pracy w Wieruszowie


Skip to content