poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Akcja „Głośne czytanie” w WieruszowieAkcja „Głośne czytanie” w Wieruszowie

W dniu 20 kwietnia br. odbyła się akcja „Głośne czytanie” mająca na celu promowanie wśród młodzieży czytania książek jako sposobu spędzania wolnego czasu. Hufiec Pracy zorganizował akcję we współpracy ze szkolną biblioteką w ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Młodzież uczestnicząca w dzisiejszym spotkaniu czytała wiersze Wisławy Szymborskiej, której setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Twórczość naszej wybitnej poetki jest niewątpliwie ponadczasowa i każde pokolenie potrafi w niej odnaleźć coś wyjątkowego.

Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Czytanie książek daje nam możliwość zdobycia wiedzy, wzbogaca intelektualnie i poszerza nasze horyzonty.  Miejmy nadzieję, że spotkania takie jak dzisiejsze pobudzą uczestników do poszukiwania i poszerzenia swoich zainteresowań a w szczególności rozwiną w nich pasję do czytania.

Dziękujemy za udział w dzisiejszym wydarzeniu i zachęcamy wszystkich do czytania książek. Sięgajcie pełnymi garściami po wszystkie skarby, które znajdują się w bibliotekach!

Szczególne podziękowania dla Pani Haliny Paluch i Pani Emilii Brylak – Światłowskiej dzięki którym mieliśmy możliwość zorganizować spotkanie w bibliotece szkolnej oraz poznać bliżej postać Wisławy Szymborskiej – polskiej noblistki.


Skip to content