poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniskaZbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

19 maja bieżącego roku dostarczyliśmy karmę dla zwierzaków ze schroniska , którą zakupiła klasa 1 Te w składzie: R. Dyszlewska, P. Gasztych, N. Głowacz, O. Kowal,N. Kulczyńska, Z. Kusiak, A. Moga, E. Nalepa, J.Ochocka, G. Ostopinko,M. Serek,E. Szatkowska,N. Tomczyk,P. Tomiczek, P. Zgadzaj.Działanie to jest częścią przedsięwzięć naszej szkoły w ramach kształtowania u uczniów postaw prospołecznych.

Cieszymy się, że możemy mieć wpływ na poprawę dobrostanu naszych zwierzęcych towarzyszy oraz wesprzeć osoby, które troszczą się na co dzień o ich zdrowie i kondycję. Z pewnością ta pomoc nie będzie ostatnią, zwłaszcza,że wzmacnia ona nasze poczucie łączności z przyrodą i każe nam pamiętać o często nieludzkim traktowaniu istot słabszych przez człowieka.Stosunek do zwierząt określa naszą tożsamość: ” Bo ich strach w oczach ma tę samą wartość cierpienia. Do tej zgrozy człowiek dodaje tylko słowa, ale nie zwiększa jej przez to, że jest wypowiedziana.”- Z. Nałkowska

Może sytuacja epidemiologiczna ograniczyła nasz rozmach życiowy, ale nie odarła nas  z wrażliwości:) Dziękujemy pracownikom schroniska OSTOJA,że pozwolili nam okazać się użytecznymi, podziękowania również dla pani Kasi Joniak za pomoc przy transporcie paczek.

 Z mojej strony dziękuję swoim wychowankom za zaangażowanie w dobrą sprawę, co pozwala mieć nadzieję,że zawsze będą okazywać przychylność innym stworzeniom :)


Skip to content