poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zaproszenie na StudniówkęZaproszenie na Studniówkę

Dziś 18 grudnia uczennice i uczniowie klas maturalnych uroczyście zapraszali nauczycieli i pracowników szkoły na Studniówkę.

Studniówka, tradycyjnie rozpoczęta polonezem, to jedyna w życiu zabawa, “kiedy dzieciństwo mierzy się z dorosłością” i gdzie nie ma ważniejszych spraw ponad zabawę czy udany taniec.  Ostatnie studniówki rozpoczyna polonez do muzyki Wojciecha Kilara z filmu “Pan Tadeusz”.

Wszyscy zobowiązani są być ubrani bardzo elegancko – garnitury, krawaty, białe koszule i wieczorowe sukienki. Może stroje, a może niepowtarzalność chwili wywołują niespotykaną sympatię i kurtuazję. Studniówka jest uroczystością szkolną wynikającą z tradycji polskiej edukacji. Studniówka organizowana jest przez rodziców, którzy wybierają swoich przedstawicieli. Przedstawiciele tworzą Komitet Organizacyjny Studniówki. Studniówka może odbywać się w szkole lub w wynajętym do tego celu lokalu. W obu tych przypadkach Studniówka traktowana jest jako impreza szkolna.  Dyrektor szkoły, po przedstawieniu odpowiednich informacji przez Komitet Organizacyjny, podejmuje ostateczne decyzje dotyczące wyboru lokalu i zapewnienia warunków, gwarantujących bezpieczeństwo uczestnikom Studniówki.

Na pamiątkowym zdjęciu: Justyna Serek z klasy IV Technikum Hotelarskiego i Krzysztof Nawrocki z klasy IV Technikum Mechanicznego.


Skip to content