poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły – 23, 24, 25 maja 2018 rokuZapraszamy na Dni Otwarte Szkoły – 23, 24, 25 maja 2018 roku

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zaprasza na DNI OTWARTE SZKOŁY  – 23, 24 i 25 maja 2018 roku.

Zapraszamy serdecznie zainteresowanych gimnazjalistów,  nauczycieli i rodziców do zapoznania się z kierunkami kształcenia w naszej szkole, do poznania nauczycieli, uczniów „Staszica”  a także  bazy dydaktycznej i lokalowej.
Za Wami już egzaminy gimnazjalne, możemy więc już na spokojnie  spotkać się i porozmawiać o  planach związanych z Waszą  przyszłością zawodową.

Wstępnie poznaliśmy się już na Targach Edukacyjnych w marcu. Nasze spotkanie będzie uzupełnieniem wiedzy z zakresu orientacji zawodowej jaką zdobyliście już zapewne w klasach gimnazjalnych.

Teraz  pragniemy twórczo i  indywidualnie przedstawić Wam naszą działalność. Odbędą się spotkania z nauczycielami przedmiotów zawodowych technikalnych: ekonomista, handlowiec, hotelarz, mechanik, mechatronik, elektryk, logistyk, budowlaniec, informatyk. Omówiona zostanie specyfika poszczególnych zawodów i predyspozycji potrzebnych do ich wykonywania.

Uczniów chętnych do podjęcia nauki w szkole branżowej I stopnia zapoznamy  z  wymaganiami odnośnie praktycznej nauki zawodu u lokalnych pracodawców.

Dyrekcja naszej szkoły w porozumieniu z dyrekcjami gimnazjów-   ustali terminy przyjazdów  dopasowane do  Waszych preferencji. Zapewnimy gimnazjalistom i nauczycielom  z poza Wieruszowa bezpłatny dojazd autokarami lub busami.

Nasza szkoła otwarta jest na wszystkich uczniów, którzy chcą  realizować się  w poszczególnych zawodach.
Jednakowym wyzwaniem jest dla nas praca z uczniami  zdolnymi i uczniami, którzy  doskonale realizują się jako młodociani pracownicy, zdobywający prestiż  doskonałych fachowców.

Zapraszamy również do szkoły uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Praca z Wami oparta będzie na Indywidualnych Programach Edukacyjno-Terapeutycznych, które wspomogą Waszą naukę i zdobycie zawodu.

Z wielką satysfakcją przyglądamy się, gdy mury szkoły opuszczają uczniowie, którym towarzyszyliśmy w przeróżnych sytuacjach związanych z okresem dorastania. Miło nam, że uczyli się u nas życia w społeczności, współpracy z innymi, pokonywania problemów i szukania swojej drogi życiowej.

Teraz Was gimnazjaliści – zapraszamy  do wspólnej nauki, pracy, zabawy.

Czekamy na spotkania z Wami! Będzie nam miło Was gościć!


Skip to content