poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zapraszamy do konkursu ekologicznego z okazji Dnia ZiemiZapraszamy do konkursu ekologicznego z okazji Dnia Ziemi

Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia 2024 roku. Święto naszej planety zostało ustanowione w 1969 roku w USA, a jego głównym przesłaniem jest uświadamianie oraz przypominanie o tym, jak dbać o dobro wspólne, jakim jest środowisko. Z tej okazji na całym świecie prowadzone są akcje, mające na celu budowanie poczucia odpowiedzialności za matkę naturę. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie z okazji Dnia Ziemi. Hasło przewodnie: „Planeta kontra plastik”. W ramach konkursu należy wykonać plakat o tematyce związanej z tym dniem, ekologią i postawami proekologicznymi w społeczeństwie. Prace należy złożyć do 10 maja 2024r u organizatorów konkursu pani Moniki Hejman lub pani Miraldy Wypych-Kozłowskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.


Skip to content