poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zajęcia dla młodzieży w świetlicy Hufca Pracy z doradcą zawodowymZajęcia dla młodzieży w świetlicy Hufca Pracy z doradcą zawodowym

10 listopada br. odbyło się spotkanie uczniów klasy ID Szkoły Branżowej I Stopnia pod opieką Pani Wioletty Żywioł  z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy MCK OHP, które miało na celu przybliżenie młodzieży podstawowych praw pracy.

Zajęcia z młodzieżą rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o godz.11.11. Godzina odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego nie była przypadkowa, gdyż 11 listopada obchodziliśmy 103 rocznicę Niepodległości Polski.

Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie zostali zapoznani z tematyką zajęć – Podstawowe Prawa Pracy. W pierwszej kolejności omawiane były podstawowe rodzaje umów o pracę. Prezentacja multimedialna dotycząca tematyki zajęć zobrazowała i uatrakcyjniła spotkanie. Następnie omówiono prawa i obowiązki pracownika oraz cechy dobrego pracownika.

Zajęcia zakończone zostały testem sprawdzającym wiedzę na temat podstawy prawa pracy. Młodzież chętnie uczestniczyła w spotkaniu, wykazywała się dużym zainteresowaniem i aktywnością.


Skip to content