poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Za nami III edycja League Of Legends Wieruszów 2019Za nami III edycja League Of Legends Wieruszów 2019

W dniu 22 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się TURNIEJ League of Legends WIERUSZÓW 2019 (III edycja).

„League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena[12]. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Została opracowana przez Riot Games. Gracze zostają podzieleni na dwie drużyny, każda po pięciu graczy. Drużyny rozpoczynają rozgrywkę w przeciwnych rogach mapy, w pobliżu Nexusa. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć nexus przeciwnika. Do bazy wroga dostać można się jedną z trzech alej (ang. „lanes”), po drodze trzeba jednak zniszczyć wieże (ang. „turrets”), które uniemożliwiają nam dostęp do Nexusa przeciwnika. Każda ścieżka broniona jest przez trzy wieże, które niszczyć trzeba po kolei. Po zniszczeniu trzeciej wieży otrzymujemy dostęp do „inhibitora”. Sam Nexus broniony jest przez dwie wieże. Każdy gracz kontroluje jednego czempiona (bohatera). W grze dostępnych jest aktualnie 128 bohaterów. Każdy z nich posiada unikalne zdolności, możliwe do rozwoju w czasie gry. Gracze zdobywają złoto zabijając stwory, innych bohaterów oraz niszcząc wieże obronne. Niektóre umiejętności i przedmioty generują dodatkowe złoto. Zdobyte złoto może zostać wykorzystane do kupienia przedmiotów w sklepie znajdującym się przy nexusie.” – Wikipedia

Do turnieju przystąpiło 21 drużyn, czyli 105 zawodników. Turniej rozegrany został w systemie pucharowym (przegrywający odpada). Jednocześnie rozgrywane były trzy mecze, średni czas trwania rozgrywki to około 30-45 minut.

Drabinka turnieju przedstawia się następująco:

W finale 3 drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Wynik finału po bardzo wyrównanych spotkaniach przedstawia się następująco:

1 miejsce – Frytplank

Skład: Igor Wróbel, Kacper Augustyniak, Adam Dobek, Kasper Pawłowsk, Piotr Kaczmarek

Nagrody: słuchawki STEELSERIES Arctis 3, profesjonalne podkładki pod mysz, torby i bluzy Aorus oraz puchar

2 miejsce – Frag Of Honor

Skład: Michał Kowalski, Rafał Kuś, Mateusz Olbromski, Jacek Ferdynus, Miłosz Marszałkowski 

Nagrody: dyski SSD 240GB firmy Gigabyte

3 miejsce – Just Unlucky Team

Skład: Ryszard Urbanek, Mateusz Hojeński, Tomasz Kuś, Krzysztof Kędzia, Mateusz Kluziak

Nagrody: myszki MSI Clutch GM 10

Sponsorzy

Światłowodowy internet i świetlną przepustowość łącza dla turnieju zapewnił Wifimax s.c. (internet, telewizja światłowodowa HD i telefon w Wieruszowie i okolicach).

Czynnie w organizację turnieju włączyła się Młodzieżowa Rada Miejska w Wieruszowie w osobach Julii Cieplik i Anety Mielcarek.

Przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju pomogli uczniowie technikum informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, a są to: Marcin Rabiega, Mikołaj Michalski, Krzysztof Juszczak, Robert Ruta, Stanisław Synowiec, Jakub Ospałek, Kacper Bartodziejski, Weronika Malik oraz Patryk Przerwa.

Podziękowanie dla Wieruszowskiego Domu Kultury (dyr. Bogusław Kurzyński) za udostępnienie projektora multimedialnego.

Turniej zorganizował: Rafał Kowalczyk (nauczyciel przedmiotów zawodowych – informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie).

www.tugazeta.pl/1,100-osob-gralo-w-lola,34504.html


Skip to content