poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Z wizytą w „Młynarzówce” – konkurs hotelarskiZ wizytą w „Młynarzówce” – konkurs hotelarski

W dniu 12 czerwca uczniowie i nauczyciele Technikum Hotelarskiego w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, spotkali się na lekcji z przedmiotów hotelarskich w  Ośrodku „Stary Młyn” w Bolesławcu nad Prosną. To miejsce z klimatem stworzone dla relaksu, zabawy i czynnego wypoczynku. Na zainteresowanych czeka tam Gościniec Młynarz, Karczma Młynarzówka, dziesięć całorocznych domków campingowych, zespół sal konferencyjnych, sala bankietowa na 150 osób, oraz wiata grillowa.

„Stary Młyn” służy Gościom jako idealne miejsce do pobytów wypoczynkowych, oraz organizacji wszelkiego typu imprez szkoleniowo-integracyjnych, wesel i innych uroczystości. Oddalenie od miejskiego zgiełku cisza i spokój, otoczenie naturalnej przyrody doliny Prosny sprzyja odpoczynkowi i dobrej zabawie.

W obiekcie odbywają praktykę zawodową uczniowie „Staszica”.

Tam też, w swobodnym i dalekim od zgiełku szkoły miejscu odbył się coroczny konkurs „Nakryj pięknie stół”. No cóż, zaklęcie „stoliczku, nakryj się” pozostanie zaklęciem z bajki – na co dzień bowiem stół trzeba nakryć osobiście. Im ładniej to uczynimy, tym milej spędzimy przy tym stole czas. Uczniowie w  tym roku przede wszystkim starali się zadbać m. in.: o odpowiedni dobór naczyń szklanych, sposób ich podania (z zawartością oczywiście), estetykę podania, czas realizacji zamówienia. Były to zajęcia praktyczne, dzień wcześniej odbyła się część teoretyczna konkursu.

Po podsumowaniu punktacji z pierwszego i drugiego dnia konkursu, okazało się, że:

I miejsce zajęła: Patrycja Pluta z klasy II Technikum Hotelarskiego,

II miejsce: Małgorzata Wielgusz z klasy III Technikum Hotelarskiego,

III miejsce: Beata Jendras z klasy III Technikum Hotelarskiego.

Gratulujemy udziału również pozostałym uczestnikom: Aleksandrze Kopackiej, Martynie Świszcz, Annie Ślusarek i Kosmie Świerglowi.

Dziękujemy serdecznie Państwu Świergiel – właścicielom Ośrodka, za miłe przyjęcie, udostępnienie pomieszczeń i za czas jaki nam poświęcili, pomimo nawału codziennych zajęć.

Byliśmy pod wrażeniem dużej ilości zieleni (wyjątkowo zadbanej) w pomieszczeniach i otoczeniu obiektu.

Organizatorki konkursu: nauczycielka przedmiotów hotelarskich – Jadwiga Kołodziej, wicedyrektor – Małgorzata Karkoszka, pedagog szkolny – Danuta Urbaś.


Skip to content