poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Z wizytą w hospicjum…Z wizytą w hospicjum…

Młodzież Hufca Pracy 5-20 z Wieruszowa wraz z komendantem, wychowawcą oraz nauczycielem ZSP Panią Wiolettą Żywioł  udali się ze świątecznymi darami do Hospicjum Sióstr Antoninek w Mirkowie. To już tradycja w naszym hufcu, że w tym wyjątkowym, przedświątecznym okresie pamiętamy o tych, których los doświadczył chorobą i samotnością.

Podczas wizyty w hospicjum uczniowie wręczyli świąteczne dary, których sponsorami byli pracodawcy oraz uczniowie Szkoły Branżowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Wieruszowie. Oprócz tego, dziewczęta podarowały przebywającym w hospicjum własnoręcznie wykonane  kartki bożonarodzeniowe  z  życzeniami oraz stroiki świąteczne. Po naszej części artystycznej siostra Renata prowadząca hospicjum, przybliżyła młodzieży historię swojego życia oraz powstania hospicjum. Uczniowie ze skupieniem słuchali opowiadania siostry. W ramach podziękowania od siostry wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz młodzieży. Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach związanych z hospicjum pozytywne emocje, a samym pacjentom przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia. Dla naszej młodzieży spotkanie ze starszymi, chorymi ludźmi było także wielkim przeżyciem.


Skip to content