poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wystawa fotografii przyrodniczej Wiktora ToruńskiegoWystawa fotografii przyrodniczej Wiktora Toruńskiego

Serdecznie polecamy wystawę fotograficzną jaka została otwarta w dniu 11 kwietnia 2018 w Gminnym Centrum Kultury w Bolesławcu nad Prosną.

Wystawa fotografii przyrodniczej ucznia klasy I Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – WIKTORA TORUŃSKIEGO.

Bycie fotografem przyrody to wyzwanie nie lada. Wszystko w otaczającym świecie (a w przypadku Wiktora głównie w ptasim świecie)  dzieje się bardzo szybko. Świetne fotografie przyrody to najczęściej nie dzieła szczęśliwego przypadku, lecz owoc wielomiesięcznych, mozolnych przygotowań.
Zaprezentowane przez Wiktora zdjęcia to wyraz czystej radości tworzenia. Gra światła, ciągła nieprzewidywalność przyrody to jest to, co „nakręca” Go najbardziej – a to wszystko znajduje na  otaczających  lasach,  łąkach i polach ziemi wieruszowskiej. Lubi czerpać przyjemność  z bycia świadkiem spektakli natury. Wiktor to człowiek o wyjątkowej  wrażliwości na otaczającą przyrodę, odbiera ją wszystkimi zmysłami …i ma ten „błysk w oku”, który pozwala myśleć, że będzie to Jego pasja na całe życie.
Gratulacje na ręce Wiktora i Konrada Gryglewskiego- dyrektora Centrum Kultury. Cała oprawa słowna i muzyczna wystawy a zarazem swoboda i radość  ze spotkania się osób „kibicujących” z całego serca młodemu twórcy – to ważna wartość tego spotkania.

Wystawa czynna będzie do 27 kwietnia 2018 roku. Gorąco polecamy! Wicedyrektor ds. wychowawczych  Małgorzata Karkoszka i pedagog szkolny Danuta Urbaś.


Skip to content