poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”„Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wspólnie z opiekunami w piątek 21. kwietnia br. kolejny raz brali  czynny udział w akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

Głównym przesłaniem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych, znaczenie  czystego  środowiska oraz to, że człowiek przyjazny naturze może być jednocześnie przyjazny drugiemu człowiekowi.  Inicjatywa ta pokazała, że mamy realny wpływ na nasze środowisko i każdy z nas może coś dobrego pozostawić po sobie.

Swoim zasięgiem akcja objęła tereny: wokół szkoły, między blokami przy ul. Szkolnej, okolice Powiatowego Urzędu Pracy, teren „starych warsztatów”, skatepark łącznie z placem zabaw oraz  parki: Marianka i obok stadionu.

W akcji wzięło udział 90 uczniów z klas: 1 Tl1,  1d, 1r, 1w wraz z opikunami: p. J. Bochenek, p. K. Hłądzyńską, p. A. Lemiesz, p. A. Skotarską, p. Z. Wojtan, p. K. Gałęzą, p. R. Gruszką, p. D. Nowakiem, p. P. Połomskim.

Dyrekcja
ZSP Wieruszów


Skip to content