poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wydarzenie kulturalne – spektakl teatralny „Romeo i Julia” W. SzekspiraWydarzenie kulturalne – spektakl teatralny „Romeo i Julia” W. Szekspira

Aktorzy Narodowego Teatru Edukacyjnego im. A. Mickiewicza z Wrocławia, przedstawili dla 220 uczniów naszej szkoły, wielką tragedię W. Szekspira „Romeo i Julia”.

Sztuka ta pozostaje nadal jedną z najbardziej popularnych i stanowi aktualnie lekturę realizowaną przez polonistów (w ramach podstawy programowej) w klasach I-szych technikum/liceum.

Na scenie Wieruszowskiego Domu Kultury, 31 marca br., wybrzmiały wspaniałe strofy pięknej miłosnej poezji świata. Dzięki znakomitym kreacjom aktorskim przeżywaliśmy tragedię kochanków z Werony, roztoczoną na tle renesansowych Włoch; a wszystko to dopełniły stylowe, godne teatru elżbietańskiego kostiumy i znakomite efekty muzyczno-świetlne.

Bezpieczny udział naszej młodzieży w tej imprezie edukacyjnej zapewnili nauczyciele: mgr R. Łyjak, mgr A. Jach, mgr E. Heidt, mgr A. Petalas, mgr J. Piłat, mgr A. Skotarska, mgr P. Połomski, mgr inż. R. Światłowski.

Powyższe wydarzenie kulturalne zorganizowały nauczycielki języka polskiego: mgr Renata Piaskowska-Łyjak we współpracy z mgr Arletą Jach oraz mgr Eweliną Heidt.


Skip to content