poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka rowerowa Aleją Dębów CzerwonychWycieczka rowerowa Aleją Dębów Czerwonych

Jesień, kolorowe liście drzew, słońce skradające się zza konarów, to obraz pięknego miejsca w pobliżu Wieruszowa. Aby podziwiać te piękne widoki uczniowie pierwszej i trzeciej klasy Technikum Hotelarskiego pod opieką Pani Jadwigi Kołodziej i Pani Moniki Hejman,  wybrali  się na rowerową wycieczkę na „Aleją Dębów Czerwonych”.

Wzdłuż drogi nr 450 z Wieruszowa do Opatowa znajduje się piękna aleja dębów, składająca się z 95 zabytkowych dębów czerwonych. Drzewa są posadzone średnio co 10 metrów, mają około 90 lat. Najgrubsze drzewo liczy sobie około 415 centymetrów. Aleja została uznana za pomnik przyrody zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego w 2001 roku.

W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Kościół modrzewiowy Św. Rocha w Kuźnicy Skakawskiej  z 1746 roku. Został on zbudowany jako wotum po minionej zarazie cholery. Obok na cmentarzu znajdują się dwa dęby szypułkowe- pomniki przyrody o obwodach ponad 400 cm.

Celem wyprawy było  uwrażliwienie młodzieży na  piękno otaczającego środowiska, rozbudzania zamiłowania do przyrody, kształtując świadomość ekologiczną, pokazując związane oddziaływania świata przyrody na człowieka.


Skip to content