poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka na Aleję Dębów CzerwonychWycieczka na Aleję Dębów Czerwonych

Kolejny już raz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie pod opieką Pani Jadwigi Kołodziej i Pani Moniki Hejman, wybrali się na rowerową wycieczkę na Aleję Dębów Czerwonych. To już tradycja uczniów Technikum Hotelarskiego. Pogoda przepiękna, promienie słońca przedzierały się przez konary drzew, a liście w słońcu przybierały różne barwy: czerwone,żółte i brązowe. Pięknie wybarwione liście dębów, cudowna pogoda, zapach jesieni i lasu sprawiły, że z niechęcią wracaliśmy do szkoły. Aleja Dębów to wspaniały Pomnik Przyrody. Znajduje się tu 95 zabytkowych dębów, których wiek szacuje się na 90 lat. Dęby sowim pięknem , majestatem cieszą oczy wielu podróżnych. I my również podziwialiśmy naturalne piękno przyrody. Celem naszej wycieczki było pokazanie młodzieży, że przyroda jest piękna, i że trzeba o nią dbać, i ją szanować.


Skip to content