poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka dydaktyczna na plac budowy



Wycieczka dydaktyczna na plac budowy

W dniu 18.06.2021r. uczniowie Technikum Budowlanego z klas II Tbg oraz III Tb uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej na plac budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej w Wieruszowie. Wykonawcą obiektu jest firma budowlana Malik Development z Pieczysk.

Wykonywane są obecnie ściany pierwszej naziemnej kondygnacji. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wykonuje się elementy w technologii monolitycznej z zastosowaniem szalunków inwentaryzowanych oraz technologii tradycyjnej z zastosowaniem (murowaniem) pustaków silikatowych.

W przygotowanych szalunkach układana była przez pracowników mieszanka betonowa. Podawana została zasobnikami do betonu, transportowanymi żurawiem. Młodzież mogła zaobserwować organizację pracy podczas tych robót oraz sprzęt zastosowany do wykonania poszczególnych czynności. Na placu budowy trwały równolegle prace ziemne związane z zasypywaniem zewnętrznych ścian fundamentowych. Była możliwość obejrzenia wykonanej izolacji tych części budynku, które ulegają zakryciu oraz prowadzonych podziemnych przyłączy technicznych.

Uczniowie mogli również zapoznać się z elementami wyposażenia placu budowy, które są niezbędne do prowadzenia prac i funkcjonowania budowy.


Skip to content