poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka do Głazu dla uczestników Hufca Pracy w WieruszowieWycieczka do Głazu dla uczestników Hufca Pracy w Wieruszowie

W dniu 23.06.2022 uczestnicy Hufca Pracy – uczniowie ZSP w Wieruszowie pod opieką komendanta Mieczysława Borkowskiego i wychowawców hufca udali się na jednodniową wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie – obiektu położonego nad Strugą Węglewską, w pobliżu sosnowego lasu.

Uczestnicy wraz z opiekunami mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji, które znajdują się w jakże bogatej ofercie tego niezwykle urokliwego miejsca. Pierwszą z nich była przejażdżka konną pod okiem wykwalifikowanego instruktora,  następnie uczestnicy udali się na pierwszy posiłek w postaci grzanych kiełbasek. Po tym sytym posiłku udaliśmy się na przejazd po okolicy wozem konnym co było niezapomnianym doświadczeniem.

Po powrocie na teren ośrodka młodzież skorzystała z okazji by popływać rowerkami wodnymi w miejscowym akwenie. Następnie udaliśmy się na drugi posiłek – pożywną zupę. Deser w postaci lodów dał nam chwilę orzeźwienia w ten piękny ciepły dzień.

Uczestnicy wraz z opiekunami miło i aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, a także jeżdżąc gokartami. Był to dla nas niezwykle intensywny, ale jakże piękny dzień.

Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie to prawdziwa ostoja ciszy, spokoju i natury. Pracownicy tego miejsca po raz kolejny wykazali się profesjonalizmem i gościnnością za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że zobaczymy się za rok. Dziękujemy również  wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas.

Hufiec Pracy w Wieruszowie


Skip to content