poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wspomnienie wycieczki na CominoWspomnienie wycieczki na Comino

Czas na Malcie biegnie jakby szybciej. W tygodniu młodzież pracowała, a popołudniami oraz w soboty i niedziele był czas na zwiedzanie i odpoczynek.

W niedzielę 28. maja spędzaliśmy czas na Comino – sąsiadującej małej wysepce niedaleko Malty, na którą popłynęliśmy statkiem. Wysepka Comino swoją nazwę zawdzięcza roślinie, która wyrasta w jej żwirowej zimie: kminowi rzymskiemu. A tysiące turystów przyciąga swoimi kryształowymi wodami, słynna Błękitna Laguna. Poza plażowaniem na Comino można spacerować i odwiedzić fortece św. Marii, z której rozpościera się bajkowy widok. Po przeciwległej stronie Comino znajduje się wysepka Cominotto. Obecnie na Comino mieszka tylko kilka rodzin, prowadzony jest jeden hotel a krajobraz choć piękny daje wrażenie nieprzystępnego.

To był miły dzień, spędzony w pięknych okolicznościach przyrody.


Skip to content