poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wspomnienie pielgrzymki jasnogórskiej maturzystówWspomnienie pielgrzymki jasnogórskiej maturzystów

Dokładnie na miesiąc przed egzaminem dojrzałości 6 kwietnia częstochowski klasztor ojców Paulinów wypełnił się młodymi ludźmi z diecezji kaliskiej. Czas piątkowego pielgrzymowania przypomniał im o początku wędrówki w dorosłość. Znaczący udział w pielgrzymce mieli także nasi maturzyści. 

W sali legendarnego obrońcy Jasnej Góry o. Augustyna Kordeckiego młodzi ludzie spotkali się z dziennikarzem, publicystą – Szymonem Hołownią, który stwierdził, że nie mam takiego wrażenia, że ja jestem autentycznym chrześcijaninem; jestem raczej człowiekiem, który w swoim chrześcijaństwie pewne rzeczy próbuje odkrywać, przeżywać – po drodze zauważać i dzielić się tymi odkryciami z innymi. 

Po spotkaniu udaliśmy się indywidualnie na posiłek. Była też chwila, aby skorzystać z sakramentu pokuty lub udać się na zwiedzanie klasztoru i osobistą modlitwę. Następnie wspólnie w skupieniu przeszliśmy na Wałach Jasnogórskich Drogą Krzyżową.

W centrum naszej pielgrzymki była wspólna Eucharystia pod przewodnictwem dobrze nam znanego z czasów posługi w Wieruszowie ks. bpa Łukasza Buzuna, który w kazaniu akcentował obecność Jezusa i Maryi w życiu młodego człowieka. W intencji maturzystów ze Staszica i całej naszej szkoły Mszę św. odprawiał ks. Mariusz. Na koniec tegoroczni abiturienci zostali zawierzeni w częstochowskiej bazylice Maryi. Poniżej kilka uchwyconych zdjęć z pielgrzymki.


Skip to content