poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wojewódzkie Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieży OHPWojewódzkie Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieży OHP

W dniu 25. września br. na zbiorniku Koła Wędkarskiego PZW w Wieluniu, a dokładnie na łowisku „Dołek” w Widoradzu – odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym Uczestników i Kadry Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.

Zawody zorganizowała Łódzka Komenda OHP, Hufiec Pracy z Wielunia oraz Koło Wędkarskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Wieluniu. Celem zawodów było kształtowanie ogólnej aktywności społecznej i wrażliwości dotyczącej środowiska naturalnego wśród uczestników OHP, kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych, propagowanie uprawiania sportu wędkarskiego w zgodzie z zasadami ochrony środowiska, w szczególności ochrony wód, a także popularyzacja wędkarstwa spławikowego jako czynnego wypoczynku nad wodą wśród uczestników i kadry OHP. Podczas słonecznej pogody do zmagań nad wodą stanęło 14 drużyn wędkarskich z województwa łódzkiego. Każdy spośród 38 wędkarzy za pomocą smakowitych i aromatycznych zanęt i przynęt starał się przechytrzyć  ostrożność ryb, ale jak to zwykle z rybami bywa, udało się tylko nielicznym.

W zawodach brały udział 3-osobowe drużyny składające się z dwóch uczniów i jednego wychowawcy lub trzech uczestników hufca. Drużynę z wieruszowskiego hufca w tym roku reprezentowali Patryk Witek, Łukasz Derdak oraz Hubert Suszkowski. Nasza reprezentacja, uplasowała się na podium, zajmując trzecie miejsce drużynowo. Uczniowie przywieźli ze sobą dyplom, nagrody oraz medale za udział w zawodach. Medal za ilość złowionych ryb przywiózł Łukasz Derdak, a medal za największą rybę – Patryk Witek.


Skip to content