poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Władcy ognia czyli YoungFireWładcy ognia czyli YoungFire

Grupa YoungFire założona została na początku 2017 roku przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie, na potrzeby projektu teatru ognia. Na początku grupa liczyła 15 osób. Finansowana była ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach konkursu „Równać Szanse”. Przez cały czas trwania młodzież uczyła się i uczestniczyła w warsztatach tańca z ogniem, robiła pokazy podczas lokalnych eventów. Od 2018 roku młodzież działa sama. Sami tworzą układy, trenują, dobierają muzykę, szukają okazji do rozwoju. W skład grupy wchodzi wieruszowska młodzież uczęszczająca do różnych okolicznych szkół: Marta Gabas (LO Kępno), Maria Żbik (LO Kępno), Maja Królak (LO Kępno), Wiktoria Fronia (LO Wieluń), Maciej Puchalski (LO Wieruszów), uczeń naszej szkoły Marcin Śniady (ZSP Wieruszów – technikum budowlane) i Konrad Pawlaczyk (ZS nr 1 Wieluń). Mimo nauki w różnych szkołach mają czas oraz chęci aby spotykać się i wspólnie rozwijać swoją pasję.