poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wizyta w WTZ w WieruszowieWizyta w WTZ w Wieruszowie

Dnia 5 grudnia 2016r (poniedziałek) uczniowie klas I D i III D ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie pod opieką nauczycielek Pani Katarzyny Klimas, Karoliny Zaleśnej i Kamili Wróblewskiej udali się z wizytą na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wieruszowie działających od 1995r. Tematykę powstania i działalności warsztatów przybliżyła nam Pani Prezes Henryka Sokołowska główny inicjator i założyciel Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” oraz Zakładu Aktywności Zawodowej który istnieje na terenie miasta Wieruszów od 2014r. Uczniowie i podopieczni warsztatów podczas wizyty mogli usiąść  wspólnie przy jednym stole i wykonać własnoręcznie kartki oaz ozdoby z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Warto wspomnieć, że młodzież naszej szkoły od wielu lat współpracuje z Warsztatami Terapii poprzez wolontariat. Dzięki gościnności Pani Prezes i Pracowników udało nam się również zobaczyć znajdujące się w budynku  warsztatów pracownie; gospodarstwa domowego, artystyczno-plastyczną, krawiecko tkacką, stolarsko-ślusarską, introligatorską, ceramiczną, komputerową i rehabilitacyjno-terapeutyczną. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za gościnność i cenny wykład przekazany przez Panią Prezes Henrykę Sokołowską na temat akceptacji i tolerancji. Następnie udaliśmy się do kina „Słońce”. Tam wraz z nauczycielem Panem Rafałem Kowalczykiem i Marcinem Joniakiem czekali na nas nasi koledzy i koleżanki z klas 4Ttem, 3 Ti, 2 Ti oraz 1 Th aby wspólnie obejrzeć film pt. Doctor Strange.


Skip to content