poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wigilia szkolna klasy I dWigilia szkolna klasy I d

Wyglądają pierwszej gwiazdki

starsi, młodzi oraz dzieci,

zimą bielą świat okryła,

śnieg w gwiazdeczkach z nieba leci.

Stos prezentów i choinka,

zapach kutii i piernika,

atmosfera świąt cudowna

niech każdego wnet przenika ……

 

Wychowawca klasy Wioletta Żywioł wraz z uczniami przygotowali stół pięknie nakryty białym obrusem, na którym postawili talerzyk z opłatkiem wigilijnym i zapalili świecę. To nasza pierwsza w wspólna wigilia klasowa w tej szkole. Uczniowie przygotowali potrawy wigilijne, śpiewali kolędy. Przepiękne dźwięki muzyki popłynęły z keyboardu, na którym grał uczeń Kacper Kwiatkowski.

Uczniowie nie zapomnieli w tym przedświątecznym ferworze robienia zakupów, pośpiechu o innych potrzebujących.

Waz z wychowawcę dzień wcześniej udali się do Hospicjum prowadzonego przez siostry zakonne w Mirkowie. Dla pensjonariuszek przygotowali paczkę świąteczną , przepiękne stroiki świąteczne oraz zaśpiewali kolędy.

Wychowawca , uczniowie uczynili zadość tradycji świątecznej, życząc sobie nawzajem zdrowia , szczęścia i pomyślności w nowym nadchodzącym 2019 roku. Niech wszystkie wasze marzenia spełniają się każdego dnia….


Skip to content